Žáci

Lilium

Nejstarší oddělení litomyšlského dětského sboru nese název podle znaku města Litomyšle – květu lilie. Vznikl teprve v září 2008 na ZUŠ B.Smetany v Litomyšli a navštěvují jej zpěváci od 11 do 17 let. Přestože je sbor v tomto složení teprve v začátcích, již během prvního roku svého působení o sobě dal na mnoha koncertech, soutěžích a dalších vystoupeních znatelně vědět – na historicky první Krajské soutěži v Holicích si v konkurenci 8 dalších sborů vyzpíval krásné stříbrné pásmo, odbornou porotu byl pochválen a byla mu předpovězena úspěšná budoucnost. Má za sebou řadu větších i menších koncertů – samostatný Vánoční koncert v Kostele Povýšení sv.Kříže v Litomyšli, zpívání na Vánočních trzích, samostatný Májový koncert a řada dalších vystoupení v rámci akcí ZUŠ B.Smetany v Litomyšli. Během školního roku zpěváci absolvovali 2 víkendová soustředění plná zpěvu, zábavy i soutěžení. Vytvořila se tu prima parta menších i větších zpěváků, která nejen v Litomyšli rozdává svým zpěvem radost a dobrou náladu.

Poupátka

Nejmladší a nejkrásnější oddělení litomyšlského dětského sboru sdružuje děti ve věku od 5 do 7 let, které se učí základům pěvecké techniky a správného dýchání. Schází se 1x týdně a na své sborové hodině se učí nejen spoustu jednoduchých dětských písniček, ale rozvíjí si zde také rytmické schopnosti při hrátkách s Orffovými nástroji a propojení zpěvu s pohybem při pohybových hrách a písních. Ani Poupátka však koncertně nezahálí, během školního roku vystupují na mnoha litomyšlských akcích – mají za sebou řadu samostatných vystoupení – na Vernisáži Vánoce z Patchworku, Módní přehlídce Marie Kordiovské, na Perníkovém festiválku v Pardubicích, zpívají na téměř všech velkých koncertech, které pořádá ZUŠ B.Smetany v Litomyšli.

Kvítek

Kvítci jsou prostředním oddělením litomyšlského dětského sboru, které navštěvují zpěváčci od 8 do 11 let. Původně byli Kvítci součástí nejmladšího oddělení Poupátka - protože se ale vytvořily velké rozdíly mezi nejmenšími a největšími dětmi, bylo zapotřebí vytvořit samostatné oddělení, ve kterém si děti rozvíjí své pěvecké schopnosti - vedle dokonalého zvládnutí jednohlasu, zpívají dvojhlasé i trojhlasé písně, úpravy lidových písní a skladby současných autorů. Ještě jako součást Poupátek se zúčastnili Krajské soutěže pěveckých sborů, kde v konkurenci 8 jiných sborů vybojovali nádherné stříbrné pásmo a skončili tak těsně pod vrcholem. Protože jsou Kvítci už šikovné a samostatnější děti, již zvládnou 1 víkendové soustředění ročně a také delší koncertní cestu k jinému sboru, kde budou bydlet v rodinách. Na oplátku ve stejném roce navštíví hostitelský sbor také Litomyšl a jejich pohostinnost se jim budeme snažit plně revanšovat.